1978’den Beri…

1978 yılında çeltik alımına başlayan Özkan Özer, 1988 yılında Özer Gıda şirketini kurarak Gönen Sarıköy’deki fabrikayı faaliyete geçirmiştir. Böylece Özkan Özer kendi güvencesi altında, Özer Gıda kalitesiyle hizmete başlamıştır.

Gönen Sarıköy – Çanakkale Biga

Özer Gıda Balıkesir Gönen Sarıköy’deki fabrikasının ardından 2001 yılında Çanakkale’nin Biga ilçesinde “Biga Çeltik İşleme Tesisleri - Biga Fabrikası” adıyla ikinci fabrikasını kurarak üretim kapasitesini arttırmıştır.

Gönen-Biga-Ezine Üçgeninde Binlerce Dönüm Arazi

Gönen’den Çanakkale Ezine’ye kadar uzanan binlerce dönümlük arazisiyle Özer Gıda tüm aşamaları; çeltik tarlalarının hazırlanmasından hasadına, kurutup paketlemesine kadar her süreci, sahip olduğu en son teknoloji ekipmanları ve uzman kadrosuyla, Sarıköy ve Biga’da bulunan kendi fabrikalarında titizlikle üstlenmektedir.

Tüm Türkiye’de

Özer Gıda’nın ünlü Gönen baldo ve Osmancık pirinçleri; özveriyle, tane tane emek sürecinin sonunda üstün kalitesiyle ve güvencesiyle Türkiye’nin 7 bölgesindeki mutfaklarda yer almaktadır.

Gönen Pirinci Dünyada

Özer Gıda pirinç üretiminde yalnızca Türkiye ile sınırlı kalmayıp, dünyada birçok ülkeye Gönen’in özel lezzetini ihraç etmektedir. Dünyanın pek çok ülkesine yaptığı ihracatla raflarda yer alan Özer Gıda, Gönen’in üstün lezzetli pirincinin dünyanın pek çok yerinde sevildiğini ve tercih edildiğini kanıtlıyor.

Lezzetin Özer Sırrı

Kalite, ürünün her aşamasındaki titizlikten gelir. Özer Gıda çeltik ve hububat ticaretinde; tarımdan üretime, yönetimden koordinasyana, ürün işlemesinden paketlemesine, ticaretten lojistiğe, ithalattan ihracata her aşamasında faaliyet gösterir ve tüm adımlar Özer Gıda kontrolünde ve güvencesinde gerçekleşir.

Kuşaklar Boyu Tecrübe

Bir aile şirketi olan Özer Gıda, 3 kuşaktır tarımda, 2 kuşaktır da pirinç sektöründe profesyonelleşmiştir. Özer Gıda’nın mevcut yöneticileri genç olmasına rağmen çocukluklarından beri pirinç sektöründe yer almışlar ve pirinçle büyümüşlerdir. Tüm aşamalara hakim olan yönetim, atalarının tecrübesini günümüz teknoloji ve imkanlarıyla birleştirerek kaliteyi arttırmıştır.